28 мај Trening i dojenje
Trenirala si pre trudnoće ?! Trudnoća je bila uredna, ti si bila aktivna koliko je to bilo moguće, danas si mama koja doji i imaš veliku dilemu da li trening može da škodi dojenju ili direktno bebi i tebi …
Mi vam prenosimo iskustvo naše koleginice koja je posle 2,5 meseca od carskog reza sa bebom koju doji počela da trenira.
“ Mnogo mama pre mog porođaja mi je reklo da je sa treningom počelo posle 3 meseca od prirodnog porođaja, mame koje su se porodile na carski rez rekle su da su sačekale 6 ili 9 meseci .
Ja sam se lično informisala o ovoj temi, čitala sam o dojenju i treningu, treningu posle carskog reza i iskreno rešila sam da uradim po svom ličnom osećaju (prva beba je u pitanju tako da nisam imala pojma šta mogu da očekujem). Čitala sam da trening može da utiče na kvalitet mleka i gomilu informacija po forumima, koji su mene lično samo bunile.
Kada sam osetila potrebu da dodatnom energijom koju sam i pre trudnoće dobijala kroz trening ali i kada mi je to psihički postalo potrebno krenula sam sa treninzima.
Krenula sam sa baš laganim treninzima, i sve u granicama koliko mi je prijalo tog dana kada sam dolazila na trening. Šetnje koje sam dozirala i postepeno povećavala, detaljno istezanje celog tela i plivanje bili su moj izbor za početak po ličnom osećaju.
Posle određenog vremena su mi u pomoć priskočile kolege sa personalnim treninzima, povećavali smo tempo treninga lagano i postepeno sa osnovim ciljem da se osećam dobro, kilogrami su bili u drugom planu tada ali su se neminovno smanjivali.
Nikakvu promenu što se tiče bebe i dojenja nisam imala, sve se nastavilo kao i pre treninga, osim toga što sam se ja osećala mnogo bolje i imala mnogo više energije za bebu koja nije baš spavala noću ( roditelji čija deca ne spavaju znaju o čemu pričam ).
Da ne dužimo iz iskustva mogu reči da krenete polako kada to vi poželite i nadjete vreme za trening.
Osluškujte sebe i pratite vaš lični ritam. I naravno pozovite moje kolege u pomoć 🙂 , mnogo je lakše uz podršku vratiti se treningu .”